Yeni yatırımlarla büyüyoruz.
Toplamda 60’ın üzerinde ülkede her gün, milyonlarca kedi sahibinin hayatına dokunan ürünler üreten şirketimiz, küresel ölçekte büyümeye emin adımlarla devam ediyor. Hızla değişen ve gelişen dünyada, sektörde son 10 yılda gerçekleşen büyümenin katlanarak devam etmesi bekleniyor ve biz de dört önemli alanda yatırım yaparak stratejik pozisyonumuzu her gün biraz daha güçlendiriyoruz.

Fatih Ömür - Genel Müdür

Ar-Ge ve inovasyon gücümüzle değer yaratıyoruz.
Ar-Ge ve inovasyondaki öncü uygulamalarımız ve çözümlerimizle müşterilerimize değer yaratan, katma değeri yüksek, sürdürülebilir ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Ar-Ge ve tasarım merkezimizde geliştirilen fikirler sayesinde dünyada yılın markası ödülüne layık görülerek bu alandaki öncü konumumuzu tescillemiş olduk. Üretim teknolojilerinde sahip olduğumuz dijitalleşme vizyonu ile Avrupa’nın saygın kuruluşları arasında yer almayı hedefliyoruz. Bentaş Bentonit olarak fabrikamızda geliştirdiğimiz akıllı prosesleri ve algoritmaları tüm üretim ağımıza yaymayı ve dijitalleşme konusundaki etkinliklerimizi daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilirliği bir iş modeli olarak benimsiyoruz ve sıfır atık çalışmalarıyla “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” bir marka olma yolunda ilkelerimizden şaşmadan ilerliyoruz.

Ciromuzda artış sürüyor.
Dünya ve ülke ekonomisindeki zorlu koşullara rağmen Bentaş Bentonit 2019 yılını hedeflendiği gibi yüksek bir ciro artışı ile tamamlamayı başardı. Ciromuz 2019’da, bir önceki yıla göre %15 artışa ulaştı. 2020’deki ciro hedefimiz ise %50’lik bir artışa ulaşmak. 2020 yılının ilk 9 ayında, bir önceki yılın satış gelirini yakalamış durumdayız. Satış gelirlerimizin %80’inden fazlası yurt dışı pazardan, %20’ye yakını ise yurt içi pazardan sağlanmaktadır.  Katma değerli ürün ihracatının öneminin farkında olarak, önümüzdeki yıllarda satış ve cirolarımızın da aynı büyümeyle gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Global pazarlarda başarılı performansımızı sürdürüyoruz.
Global ekonominin ve sektörümüzdeki gelişmelerin ışığında Bentaş Bentonit olarak hedef pazarlarımızda başarılı bir performans sergileyen firmamız, Almanya, İtalya, İspanya, Belçika, Danimarka, Finlandiya gibi ülkelerde ciddi pazar paylarına sahip olduğu gibi,
özellikle Türkiye, Rusya, Yunanistan, Ukrayna, Malta’da lider markalar arasında yer almaktadır. Global markamız VanCat® ise faaliyet gösterdiğimiz bu pazarlardaki varlığımızı pekiştirmeye de devam ediyor. Şirketimizin uluslararası pazarlarda en kuvvetli olduğu Avrupa ve Türkiye pazarlarında 2020 yılı ilk 9 ayı itibarıyla %40 büyüme gösterdik. Özellikle rekabetin yoğun olduğu Avrupa pazarlarında tüketicinin fiyat hassasiyeti ve rekabetçi yaklaşımlara karşılık bu bölgedeki satışlarımızı artırmaya devam ediyoruz.